MLG1005SR10JT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
MLG1005SR10JT000
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 100 nH 5 % 200 mA 2 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.56 mm
Length990.6 µm
Width508 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Height500 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency700 MHz
TypeMultilayer
Q Factor8
Current Rating200 mA
DC Resistance (DCR)2 Ω
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
ShieldingUnshielded
Inductance100 nH